Magdalena brauer


Soft skills


Socjolog z wykształcenia i zamiłowania, na co dzień specjalista ds. szkoleń i rozwoju w SOLWIT SA. Swój rozwój zawodowy konsekwentnie realizuje w ramach działań ukierunkowanych na ludzi. Pracuje kanbanowo, na co dzień realizując założenia „brzytwy Ockhama”. W 2014 laureatka nagrody Osobowość HR. Doświadczony trener i HR-owiec, miłośniczka i propagatorka agilowej kultury organizacyjnej. Otwarta i energetyczna, bezgranicznie angażująca się w imię słusznych idei. Wytrwała biegaczka – maraton dla niej to za mało.


Talks

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. Poszukiwany: „Agile”

Przychodzi programista do organizacji i mówi: „Przepraszam, czy ktoś widział książkowe Agile? Szukam adaptacji, transparentności i empiryzmu, dobrze trafiłem?” Odpowiedzi są różne. Czasem agile jest jak yeti (żyje w określonych warunkach, nawet wiadomo jak wygląda, ale za ciężko o konkret) albo pszczółka Maja (jest gdzieś ale nie wiadomo gdzie). Porozmawiamy o teorii w praktyce i na przykładzie praktyk scrumowych spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – czy warto wierzyć w zwinność?

Podczas tego czterdziestominutowego spotkania w szybkim tempie postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy Agile naprawdę istnieje i czym ono właściwie jest. Oto zagadnienia, które stanowią trop do rozwikłania tej zagadki współczesnego IT:

1. Wartości i założenia Agile

2. Studium przypadku, czyli jak się ma rzeczywistość do teorii

3. „Houston mamy problem”, czyli gdzie zazwyczaj leży pies (agile) pogrzebany?